23 Ekim 2009 Cuma

HAYAT GÜZELDİR

Her sabah uyanır uyanmaz, evimin balkonuna çıkıp denizin, gökyüzünün ve yeşilin her tonunun o doyumsuz enerjilerini bedenime çekip hayatı kutsarım ve sonsuz minnettarlığımı sunarım.
İlk nefesimi yaradanın beni sevdiğini, değer verdiğini ve koruduğunu düşünerek alırım ve O’nun kadar koşulsuz ve sonsuz sevebilmeyi dileyerek veririm.
Sevginin en büyük şifa kaynağım olduğunu düşünürüm. Sevgi ile dolan kalbimin bütün hücrelerime sevgi enerjisini pompaladığını, bedenimi temizlediğini, ve beslediğini hayal ederim. Bu benim güne büyük bir rahatlık ve huzurla, pozitif bir başlangıç yapmamı sağlar.
Bir nefeste yaradanın ben ondan uzak yaşadığım zamanlarda ve egomun bana verdiği mızmızlıkla harcadığım günler için beni nasıl da defalarca affettiğini ve bağışladığını düşünerek alırım. Ve O’nun kadar affedici ve bağışlayıcı olabilmeyi dileyerek veririm.
Yıllarca insanları yargılamanın zihnimde oluşturduğu esaretten ve yükten sonsuza kadar özgürleştiğimi hayal ederim. Bu beni o kadar hafifletir ki kanatlanıp uçabileceğimi sanırım.
İyi ve yeni istediğim ne varsa hayatıma çekercesine derin bir nefes daha alırım. Bütün eski düşünceleri, geçmişin anlamsız acılarını ve artık bana hizmet etmeyen her şeyi salıverdiğimi ve havada uçuşup gittiklerini hayal ederek veririm nefesimi.
Ruhumu ve bedenimi geçmişin ağır yükünden kurtarıp yenilendiğimi, arındığımı hissederim.
Yaradana kızlarımı bana verdiği için minnettarlığımı sunarım. Onların hem benim dünyamda hem de yeryüzünde cenneti yaratmak için var olduklarına inanırım. Ve bunun farkında olduğum için sevinçle dolarım.
Her yaştaki her kadının aradığı hayal ürünü zannedilen ve benim aramadan bulduğum, onu tanıdığım ilk günden beri yaradanın bir armağanı olarak kabul ettiğim beyaz atlı prensim için bir kez daha şükrederim (henüz bulmuş değilim ama olsun, bu kadar güzelliği veren bir gün onu da verecektir nasılsa, belki de sıra ona gelmiştir.)
Baktığımı gördüğüm, gördüğümü anladığım, anladığımı bildiğim ve bildiğimi idrak edebildiğim için kendimi şanslı sayarım.
Ve sonra rutin duamı ederim.
Tanrı’m ben bugün hayatın bana vereceği bütün güzelliklere, bütün hediyelere, bütün pozitifliklere, bütün bolluk ve berekete kalbimi açıyorum. Ve bunları bana bollukla sunduğun için sana minnettarım.
Bunların farkına vardığımdan beri, hayatımda farklar yaratan, hayatımı istediğim seviyeye getiren, kullandığınızda sizin de hayatınızda büyük farklar yaratacak olan –hayatın üç şifresi diyorum ben onlara- yaradanın bize sunduğu üç sihirli anahtarı sizlerin de kullanmanızı diliyorum.
Gönülden sevmek..
Affetmek..
Şükretmek..
Gönülden seven için, affetmeyi ve şükretmeyi bilen için hayat gerçekten güzeldir..
Gönülden sevgilerimle...
...

Hiç yorum yok: